Perfumy na dzień babci i dziadka - jak wybrać wyjątkowe zapachy dla seniorów?

Updated on  
Perfumy na dzień babci i dziadka - jak wybrać wyjątkowe zapachy dla seniorów? - sorvellaperfume.pl

Wybierając perfumy jako prezent na dzień babci i dziadka, warto jest zwrócić uwagę na ich indywidualne preferencje zapachowe. Upodobania zapachowe, tak samo jak elementy ubioru i dodatki, są kwestią gustu. Jeśli wybór odpowiednich perfum sprawia kłopot, można postawić jednak na klasyczne rozwiązania, które świetnie sprawdzają się w każdej grupie wiekowej.

Czytaj również: Jakie są rodzaje perfum? Poradnik jak wybrać zapach dla siebie

Jakie są najbardziej odpowiednie rodzaje zapachów dla osób starszych?

Perfumy to prezent, który powinien przypaść do gustu praktycznie każdej osobie. To właśnie z tego względu wybiera się je często jako podarunek z okazji dnia babci i dziadka. Najwięksi eksperci od wyboru zapachów zawsze mają jedną sprawdzoną teorię - perfumy powinny pasować do danej osoby i oddawać jej niepowtarzalny charakter.

Warto zatem już na początku zadać sobie pytanie, jaka jest nasza babcia oraz dziadek. Czy są to osoby spokojne i lubiące przebywać w domowym zaciszu, czy może energiczne i pełne wigoru? Czy preferują na co dzień luźne stroje, czy może bardziej eleganckie i wyszukane kreacje? Czy są osobami aktywnymi zawodowo, czy już nie? Pięknym zapachem lubi otaczać się każdy, jednak ważne aby był on dostosowany do stylu życia, czyli aby był przede wszystkim praktyczny.

Jakie perfumy lubią seniorzy?

Babcia i dziadek to wyjątkowe osoby w naszym życiu. Towarzyszą nam niemal od dzieciństwa i kojarzą nam się z wieloma miłymi chwilami. Skojarzenia te często wiążą się z zapachem. Większość z nas zna zapachowe upodobania swoich dziadków i babć. Zapach ten jest nieodłącznym elementem naszych skojarzeń z tymi wyjątkowymi osobami. 

21 i 22 stycznia to dni, kiedy możemy podziękować babci i dziadkowi za wiele wspólnie spędzonych chwil i razem celebrować ten wyjątkowy czas. Dla podkreślenia tej uroczystej chwili, warto jest wręczyć dziadkom miłe podarunki, na przykład w postaci perfum, które przyniosą na myśl wspomnienia z naszego dzieciństwa. 

O perfumeryjne upodobania dziadków można zapytać także innych osób, na przykład rodziców. Dobrym sposobem będzie także spytanie babci o konkretne kompozycje, które jej się podobają lub podpatrzenie jakiego rodzaju flakony stoją na jej toaletce. bezpiecznym wyborem będzie poszukanie inspiracji wśród lekkich, kwiatowych lub lekko pudrowych woni, które dobrze sprawdzają się na co dzień. Innym rozwiązaniem jest z kolei wybór klasycznych, bardziej eleganckich perfum, których seniorzy będą mogli używać podczas rodzinnych spotkań. Chcąc sprawić dziadkom jeden wspólny prezent, warto jest rozważyć także perfumy uniwersalne.

Jakie nuty zapachowe powinny się znaleźć w perfumach na dzień babci i dziadka?

Wonie, jakich warto szukać w perfumach na dzień babci i dziadka, powinny być związane z ich upodobaniami oraz stylem życia. Dobre sklepy z perfumami posiadają w ofercie wiele opcji. Oto przykładowe nuty zapachowe, które często lubiane są przez seniorów:

Odkryj więcej o świecie perfum na naszym blogu! Czekają na Ciebie trendy, ciekawostki i porady - blog o perfumach.

Published on  Updated on