Jakie są rodzaje perfum? Poradnik jak wybrać zapach dla siebie

Zaktualizowano dnia  
Jakie są rodzaje perfum? Poradnik jak wybrać zapach dla siebie? - sorvellaperfume.pl

Od długiego czasu dla wielu ludzi perfumy okazują się być nieodłącznym elementem, który pomaga wyrażać siebie na co dzień, a także dodać do swojego życia dużą dozę pewności siebie. Dobór zapachów, które będą nam towarzyszyć podczas bezcennych chwil oraz podczas celebrowania ważnych momentów jest bardzo indywidualną kwestią.

Na szczęście w obecnych czasach branża w której obecne są perfumy jest na tyle rozwinięta, że wybór jest zdecydowanie szeroki. 

Szukając idealnego zapachu, który trafi w nasze gusta, napotykamy wiele nazw widniejących na etykietach, które z pewnością obiły nam się o uszy, ale jednak często nie znamy ich specyfiki ani cech, które różnią od siebie dane produkty.

Perfumy, woda kolońska, woda perfumowana, a może woda toaletowa? Co oznaczają te terminy i jak mogą wpłynąć na podjęcie decyzji o doborze idealnego zapachu? Już spieszymy z wyjaśnieniami!

Czym tak naprawdę jest zapach, który otula twoją skórę?

W mowie potocznej wszystkie znane i bliskie nam zapachy, które chętnie kupujemy, nazywamy perfumami. Takie nazewnictwo może wprowadzić jednak w błąd, ponieważ perfumy to konkretny rodzaj wód zapachowych.

Głównym i niezwykle ważnym podziałem takich produktów jest podział ze względu na stężenie składników, które znajdują się w wodach zapachowych. Warunkuje to przede wszystkich ich trwałość, co ma ogromne znaczenie.

Podział wód zapachowych, co kryje się pod konkretnymi nazwami i czego używasz…

Z chęcią przybliżymy Ci podział wód zapachowych ze względu na stężenie w nich substancji zapachowych oraz specyfikę każdego rodzaju.

  • Woda odświeżająca (Eau Fraîche): 0% - 3%
Znana jako “mgiełka do ciała”. Swoją popularnością cieszy się szczególnie w lecie ze względu na rolę wody odświeżającej. Z pewnością jest idealnym produktem na upalne dni, a dzięki niskiemu stężeniu olejków zapachowych ich cena jest przystępna.
  • Woda kolońska (Eau de Cologne): 3% - 5%
W ich skład wchodzą najczęściej takie składniki jak owoce cytrusowe. Ich trwałość nie jest mocna, dosyć krótko utrzymują się na skórze. Mają zadanie głównie odświeżające.
  • Woda toaletowa (Eau de Toilette): 5% - 10%, max 12%
Najczęściej jest to rozcieńczona formuła wody perfumowanej, która cechuje się niższą ceną. Jest trwalsza od poprzednich rodzajów.
  • Woda perfumowana (Eau de Parfum): 10% - 15%, max 18%
Jest to pozycja przeznaczona do codziennego użytku ze względu na to, że jej zapach nie jest ciężki, a także jest szeroko dostępna w popularnych drogeriach często zachowując przystępną cenę.
  • Perfumy (Parfum/ Perfume): 20% - 40%

Najbardziej trwała formuła wśród wód zapachowych. Cechuje się największą intensywnością. Nie jest to jednak najpopularniejszy rodzaj produktu, gdyż jego cena jest wyższa od wyżej wymienionych pozycji i jego dostępność jest znacznie węższa od wcześniej wymienionych pozycji.

Teraz już znasz klasyfikację wód zapachowych ze względu na stężenie ich składników, co jest wyznacznikiem trwałości oraz intensywności produktu. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w znalezieniu idealnego produktu, który będzie idealnie przystosowany do Twoich potrzeb! Odwiedź nasz sklep z perfumami i wybierz idealny zapach dla siebie.

Odkryj więcej o świecie perfum na naszym blogu! Czekają na Ciebie trendy, ciekawostki i porady - blog o perfumach.

Opublikowano dnia  Zaktualizowano dnia