Jakie perfumy długo pachną?

Zaktualizowano dnia  
Jakie perfumy długo pachną? - sorvellaperfume.pl

Chcesz, aby zapach Twoich perfum towarzyszył Ci przez cały dzień? Zastanawiasz się, które perfumy spełnią Twoje oczekiwania? Sprawdź, co wpływa trwałość perfum i długo trzymający się zapach. Sprawdź, czy istnieją sposoby na przedłużenie trwałości zapachu. 

Zobacz również: Perfumy na zimę

Długo utrzymujący się zapach - od czego to zależy?

Chcesz dowiedzieć się co wpływa na długo trzymający się zapach? Na długo trzymający się zapach ma wpływ kilka istotnych czynników takich jak skład. Podczas wyboru zapachu, zwróć również uwagę, czy są to perfumy, woda perfumowana czy woda toaletowa. Na długo trzymający się zapach ma wpływ stężenie olejków zapachowych, pamiętaj, że najwyższe jest ono w perfumach. 

Na długo trzymający się zapach perfum wpływ mają także nuty zapachowe. Wyróżnić możemy 3 główne nuty takie jak nuty głowy, nuty serca i nuty głębi. 

Perfumy o wydłużonym działaniu - czy rodzaj nuty perfum ma wpływ na intensywność zapachu?

Każda kobieta pragnie, aby ulubiony zapach perfum towarzyszył jej przez cały dzień. Perfumy damskie o wydłużonym działaniu mogą pomóc spełnić to marzenie. Które perfumy pachną najdłużej? Na długo trzymający się zapach wpływ mają nuty perfum. Nuty głowy są najmniej trwałe. Ich zapach jest wyczuwalny po psiknięciu, jednak ulatniają się one  najszybciej. 

Nuty serca są środkową fazą perfum. To nuty, które nadają charakter perfum i uwalniają się po ok. 30 minutach. Nuty głębi mają największą trwałość. Aromat nuty głębi uwalnia się powoli, zaś zapach na ubraniach może pozostać przez kilka dni. 

Więcej na ten temat: Poradnik jak wybrać zapach dla siebie?

Sposoby na przedłużenie trwałości zapachu

Zastanawiasz się jak używać perfum żeby długo pachniały? Poznaj sprawdzone sposoby na przedłużenie trwałości zapachu:  

- aplikacja perfum na skórze np. w okolicy szyi, czy nadgarstków,

- stosowanie perfum po kąpieli, otwarte pory skóry lepiej wchłaniają olejki zapachowe,

- zabierz ze sobą roll-on lub mini perfumy,

- stosuj perfumy na ubrania,

- aplikuj perfumy na wilgotną skórę. 

Perfumy, które pachną przez długi czas, na co zwrócić uwagę? 

Zastanawiasz się, które perfumy są trwałe? Stosując perfumy, z pewnością zauważyłaś, że niektóre aromaty utrzymują się znacznie dłużej niż inne. Perfumy, które pachną przez długi czas, posiadają nuty drzewne i zwierzęce. 

Jeżeli chcesz, aby Twój ulubiony zapach perfum unosił się przez długi czas, wybierz perfumy o wydłużonym działaniu. Jeżeli chcesz posiadać perfumy, które pachną przez długi czas to, koniecznie zwróć uwagę na stężenie olejków zapachowych w produkcie. 

Perfumy o wydłużonym działaniu, co ma najtrwalszy zapach?

Wiesz już, że perfumy o wydłużonym działaniu to te, które zawierają nuty drzewne jak np. drzewo sandałowe czy cydr  lub nuty zwierzęce takie jak piżmo. Podczas wyboru zapachu, zwróć uwagę na to, jaki to produkt, czy to perfumy, woda perfumowana czy woda toaletowa. 

Podczas zakupu perfum, zwróć uwagę na ich skład. Kobiety bardzo często wybierają świeże perfumy o nutach cytrusowych, orientalnych czy ziołowych.

Długo trzymający się zapach. Jakie perfumy długo pachną?

Zastanawiasz się, które perfumy pachną najdłużej? Wiesz już, że długo trzymający się zapach perfum zależy od ich składu. Dlatego podczas wyboru zapachu nie zwracaj uwagi jedynie na markę, ale przede wszystkim zapoznaj się z treścią etykiety. 

Poszukując perfum o wydłużonym działaniu, zwróć uwagę na stężenie olejków zapachowych, sposoby na przedłużenie trwałości zapachu, sposób aplikacji czy temperaturę otoczenia.

W naszej ofercie znajdziesz najbardziej trwałe perfumy damskie

Odkryj więcej o świecie perfum na naszym blogu! Czekają na Ciebie trendy, ciekawostki i porady - blog o perfumach.

Opublikowano dnia  Zaktualizowano dnia