Jakie perfumy mają świeży zapach?

Zaktualizowano dnia  
Jakie perfumy mają świeży zapach? - sorvellaperfume.pl

Perfumy można podzielić na różne kategorie w zależności od ich charakteru i nut zapachowych. Wyróżniamy między innymi perfumy kwiatowe, orientalne, morskie czy świeże. Wiele o ich właściwościach mówią nazwy, jednak to, co decyduje o ich odczuciu to wyjątkowe kompozycje aromatów.

Po czym stwierdzić, że zapach jest świeży?

Świeże zapachy charakteryzują się klarownością oraz lekkością. Nie są przytłaczające ani duszące, dzięki czemu po ich użyciu czujemy się delikatnie,  elegancko. Świeży zapach zawiera w sobie najczęściej nuty świeżych owoców, eukaliptusa, mięty, cytryny czy lawendy. Cechuje się również tym, że zapach nie osadza się na skórze, lecz delikatnie rozpyla w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy, dzięki czemu jest wyczuwalny dla wszystkich wokół nas.

Co więcej, świeże zapachy mają bardzo krótki i prosty skład. Minimalizm składu pozwala uzyskać efekt lekkości i przejrzystości zapachu. Ponadto świeże perfumy często mają efekt odświeżający oraz energetyzujący, po ich użyciu można poczuć się bardziej pobudzonym i pełnym energii.

Dla kogo są świeże zapachy?

Świeże perfumy są tak naprawdę dla każdego, kto ceni sobie delikatne oraz odświeżające nuty. Są idealne zarówno dla aktywnych fizycznie osób jak i miłośników natury. Świeże zapachy są idealne na lato, kiedy podczas upału chcemy poczuć orzeźwienie, ale również podczas zimy, gdy chcemy dodać sobie trochę energii. Osoby ceniące sobie delikatne zapachy w miejscu pracy również z chęcią sięgają po świeże perfumy. Wszędzie tam, gdzie nie chcemy przytłaczać swoim zapachem, warto użyć odświeżających perfum.


Najbardziej lubianymi przez kobiety perfumami o świeżych nutach są:


Charakteryzują się one takimi nutami jak mango, bergamotka, jaśmin, orchidea czy granat. Dzięki minimalistycznemu składowi oraz świeżości nadają się zarówno do noszenia latem jak i zimą. Należy jednak pamiętać, że każda z nas może uznawać inne kompozycje zapachowe za świeże, zatem by jednoznacznie stwierdzić, czy perfumy odpowiadają naszym preferencjom — należy je  przetestować na własnej skórze.

Sprawdź nasz sklep z perfumami niszowymi i odkryj całą ofertę.

Odkryj więcej o świecie perfum na naszym blogu! Czekają na Ciebie trendy, ciekawostki i porady - blog o perfumach.

   

Opublikowano dnia  Zaktualizowano dnia