Gdzie wyrzucać flakony po perfumach?

Zaktualizowano dnia  
Gdzie wyrzucać flakony po perfumach?

Gdzie wyrzucać flakony po perfumach?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucać opakowania po perfumach? Co zrobić, kiedy flakon naszych ulubionych perfum jest już pusty? Jeżeli nie możemy użyć go ponownie to jak przebiega utylizacja butelek po perfumach? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.

Z czego wykonany jest flakon po perfumach?

Obecnie, perfumy to nie tylko zapach, ale i stylowy flakon, który pięknie dekoruje półkę w łazience lub nasze toaletki. Jednak co z nim zrobić, kiedy ulubione perfumy się skończą?

Pudełko od perfum najczęściej wykonane jest z kartonu. Flakony zaś zazwyczaj są szklane.

Należy jednak pamiętać, że bardzo często flakony perfum ozdobione są elementami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Ozdoby te mają zachęcić klienta do kupna właśnie tych perfum.

Utylizacja butelek po perfumach - gdzie wyrzucić puste opakowania?

Twoje ulubione perfumy się skończyły i teraz nie wiesz co zrobić z tym pięknym pojemnikiem? Jeżeli nie możesz użyć go ponownie, to sprawdź z czego flakon został wykonany.

Jeżeli na flakonie perfum znajdziesz informację, że możliwy jest recykling flakonów po perfumach to umieść go w pojemniku na szkło lub plastik.

Jeżeli recykling flakonów po perfumach nie jest możliwy to pojemnik ten umieść w pojemniku na śmieci zmieszane.

Czy możliwy jest recykling flakonów po perfumach?

Aby dowiedzieć się czy możliwy jest recykling flakonów po perfumach należy sprawdzić, czy taka informacja istnieje na opakowaniu. Zapoznając się z treścią zamieszczoną na kartonowym opakowaniu lub buteleczce możesz dowiedzieć się, czy opakowanie nadaje się do recyklingu.

Jeżeli producent nie zamieścił informacji, która mówi o tym czy flakon wyrzucić do kontenera na szkło czy plastik, wyrzuć opakowanie do kontenera na śmieci zmieszane.

Gdzie wyrzucić flakon po perfumach?

W zależności od tego, z czego wykonana jest buteleczka, opakowanie wyrzucić możesz do:

  • pojemnika na tworzywa sztuczne i metale - w przypadku plastikowej buteleczki,
  • pojemnika na szkło - w przypadku szklanej buteleczki,
  • pojemnika na odpady zmieszane - w przypadku potłuczonego opakowania oraz gdy nie mamy pewności z jakiego tworzywa został wyprodukowany flakon.

Jak przebiega utylizacja butelek po perfumach wykonanych ze szkła?

Wiemy już do którego pojemnika należy wrzucić zużyty flakon po perfumach, jednak jak prawidłowo utylizować flakony po zużytych perfumach?

Proces recyklingu rozpoczyna się od wybrania odpowiedniego kontenera. Następnie pracownicy wysypiska ręcznie segregują odpady umieszczone w tym kontenerze, oczyszczają umieszczone tam butelki z resztek jedzenia oraz oddzielają butelki kolorowe od bezbarwnych.

Następnie butelki i słoiki są rozdrabniane. Kolejnym etapem jest segregacja magnetyczna. Polega ona na oczyszczaniu pokruszonych butelek z zanieczyszczeń i rozdrabnianiu ich na jeszcze mniejsze elementy. Następnym etapem jest ostateczne usuwanie zanieczyszczeń i podział na kolory. Ostatnim etapem jest przetapianie w hucie szkła, gdzie produkowane są nowe opakowania.

Co warto wiedzieć o recyklingu szkła?

Czy wiesz, że do recyklingu nadają się jedynie butelki i słoiki? Zaliczamy do nich również butelki i słoiki po lekarstwach i kosmetykach. Pamiętaj jednak, że pełne lekarstwa należy oddać do apteki. Pamiętaj, że szyby, lustra, wazony i ceramika nie nadają się do recyklingu. Umieść je w czarnym kontenerze na odpady zmieszane.

Do pojemnika na szkło nie wrzucaj pełnych słoików - nie musisz ich myć, ani ściągać etykiet, oczyść je jednak z zawartości takich jak płyny czy resztki jedzenia.

Sprawdź naszą pełną ofertę:

Odkryj więcej o świecie perfum na naszym blogu! Czekają na Ciebie trendy, ciekawostki i porady - blog o perfumach.

Opublikowano dnia  Zaktualizowano dnia