Jak stosować i używać perfumy?

Updated on  
Jak stosować i używać perfumy? - sorvellaperfume.pl

Trwałość perfum jest jednym z ważniejszych wyznaczników jakości oferowanych produktów zapachowych. Aby przedłużyć trwałość perfum, warto poznać nasze sposoby. Istnieje kilka obowiązujących zasad, które pozwolą cieszyć się długotrwałym zapachem przez pewien czas.

Chcesz, by za Tobą unosił się wachlarz aromatycznych perfum, które będą towarzyszyć Ci przez cały dzień? Sprawdź nasze rady, jak nosić perfumy. Pamiętaj, że odpowiednio dobrane perfumy wzbogacją każdą kreację. Zmysłowe zapachy podkreślą urok i będą gustownym dodatkiem.

Sprawdź nasze najładniejsze perfumy damskie.

Zarówno perfumy damskie jak i męskie perfumy należy odpowiednio aplikować, by ich aromat rozprzestrzeniał się w prawidłowy sposób i długotrwale dostarczał intensywnych aromatów.

Zwróć uwagę na okazję i wydarzenie, do którego zapach powinien być dopasowany. Spotkanie biznesowe, a może wieczorna impreza? Każda z tych opcji będzie wymagała szczególnego zapachu. Lżejsze i świeższe nuty wykorzystaj na co dzień i lato, natomiast te mocniejsze, sensualne nuty zapachowe będą doskonałym wyborem na wieczór lub specjalne wyjścia.

Zapoznaj się z kilkoma zasadami, których znajomość pomoże przedłużyć jakość perfum.

Zwróć uwagę na miejsce aplikacji perfum

Na naszym ciele możemy znaleźć kilka miejsc, które doskonale sprawdzą się jako odpowiednie obszary do aplikacji zapachów. Perfumy będą najlepiej wyczuwalne, kiedy spryskamy nimi dobrze ukrwione obszary skóry.

Najlepszymi miejscami do aplikacji perfum będą:

  • nadgarstki,
  • szyja,
  • dekolt,
  • zgięcia łokci,
  • miejsca za uszami.

Możesz również używać perfum na ubraniach, zwróć wtedy uwagę, by materiały były wykonane z naturalnych materiałów.

Istotne jest, by aplikować swoje ulubione perfumy w odległości około 10- 20 cm od skóry. Zapamiętaj, by nie pocierać perfum, tracą bowiem one wtedy swoje właściwości. Ciekawym rozwiązaniem, jest również nałożenie odrobiny na włosy. Wtedy z każdym ruchem głowy, będzie roznosił się niepowtarzalny zapach perfum.

Kilka dodatkowych rad, jak przedłużyć trwałość swoich ulubionych zapachów

Każdy miłośnik produktów zapachowych powinien znać te kilka rad, które w łatwy sposób pozwolą Ci cieszyć się długotrwałym i intensywnym zapachem. Pomijając kwestie miejsc aplikacji perfum, zwróć uwagę na odpowiednie przygotowanie swojej skóry. Ciało powinno być delikatnie nawilżone kremem, nie tylko wesprze to trwałość perfum, ale Twoja skóra również podziękuje Ci za to.

Stosując zasadę “mniej to więcej” na pewno zyskasz, za duża dawka perfum lub połączenie aromatów kilku zapachów może przynieść odwrotny efekt niż zamierzony.

Dlatego wybierz swoje ulubione perfumy i ciesz się ich zapachem w ciągu dnia, delikatnie spryskując punkty pulsu. Jeśli jest to konieczne, dołóż odrobinę perfum w ciągu dnia, by odświeżyć zapach. Pamiętajmy, że zapach perfum może znacząco różnić się na różnych typach skóry.

Zapach w ciągu dnia może się rozwijać i uwalniać stopniowo nuty głowy, serca i bazy, warto również zwrócić uwagę na ten aspekt formuły perfum. Perfumy są osobistym wyrazem tożsamości, dopełnieniem indywidualności. Dlatego warto poświęcić uwagę i czas, by odkryć sposób na prawidłowe ich aplikowanie. 

Odkryj więcej o świecie perfum na naszym blogu! Czekają na Ciebie trendy, ciekawostki i porady - blog o perfumach.

Published on  Updated on